Boveda 62% 320g, samostatně zabalená

  • -23%

Obousmerně kontroluje vlhkost bylin v zavřené nádobě. Jednoduše se používá a skvěle funguje. v jednom balení 1ks. Je optimáilní způsob na udržení stálé vlhkosti v zavřené nádobě. V sáčku je speciální sůl, která drží vlhkost na 62%. Je to směs citrátu draselného a octanu. Při vyšší vlhkosti v okolí do sebe vodu natáhne, když je nižší vodu uvolní. 

578 Kč 750 Kč Sleva 23%

477.27 bez DPH

Počet

004412

Obal je z jedinečného materiálu, který pracuje podobně jako reverzní osmóza. Zvládá přijímat a uvolňovat vodní molekuly, přičemž sůl zůstává uvnitř a nečistoty venku. Proto jsou tyto prodkty schopné výborně držet a regulovat vlhkost obousměrně v zavřené nádobě. Jedno balení zajistí optimální stálou vlhkost cca 2,3 kg dobře usušených bylin a to po dobu 3 - 4 měsíců. Než začnete sáček používat, odstraňte pouze igelitový obal a vložte do nádoby s bylinami a hodně těsně uzavřete. Sáček neslouží k vysoušeni správně neusušených bylin.

Výhody kontroly vlhkosti

- obousměrně udržuje optimální vlhkost v uzavřené nádobě
- eliminuje riziko přeschnutí a ztrátu hmotnosti sušených bylin
- chrání byliny před vysokou vlhkostí, plísní a nepříjemnými chorobami
- udrží výskyt velkého množství rostlinných látek v bylině, např. silic, terpenů nebo kannabinoidů
- ideální vlhkost podporuje zachování optimální struktury
- nedovolí, aby se poškodily důležité součásti rostlin, např. trichomů
- velice jednoduché použití
- obsahuje médium z citrátu draselného a octanu potravinářské kvality dle FDA

Pužití je velmi jednoduché. Odstraňte igelitový ochranný obal, vložte sáček do nádoby a uzavřete. Po vyčerpání sáčku obsah, který je gelový zatvrdne a poté stačí jen sáček vyměnit. Trvanlivost závisí na několika vlastnostech. Nejvíce se zkracuje, když jsou byliny špatně usušené (např. buď jsou málo nebo hodně). Také se nedoporučuje časté otevírání nádoby, aby se nenarušilo optimální mikroklima.