Klasické žárovky nejsou pro svícení rostlinám vhodné. Vytvářejí mnoho tepla, nedosahují optimálního výkonu a ani neposkytují vhodné spektrum.

Používají se úsporné žárovky nebo výbojky. Úsporky nebo LED zdroje neprodukují mnoho tepla a umísťují se blíže vrcholkům rostlin než výbojky. U těch je nutné chlazení. Díváme se i na výkon, většinou postačí 250 až 400 W. LED žárovky s vyšším výkonem je potřeba dát alespoň 10 cm nad vrcholky rostlin.

Pokud jsou výbojky umístěny moc blízko rostlin, mohou začít stonky a listy uvadat. Následkem stresu (tepelného i světelného) konce zhnědnou.

Špatný je i opačný extrém, světelný zdroj umístěný příliš daleko nutí rostliny vytahovat se za světlem.

K rozptýlení tepla nad rostlinami slouží tepelné štíty, které se umísťují pod výbojky. Mohou mít menší i větší velikost. Rozptylují rovnoměrně světlo a teplo, i růst je pak rovnoměrnější. K rostlinám můžeme umístit silnější zdroj pro větší výnosy, aniž by se vrcholky popálily. Menší tepelné štíty se hodí pro výbojky 400 až 600 W, větší pro výbojky 600 až 1000 W. Štít má děrovanou konstrukci, přes otvory prosvítá prudké světlo více šetrně.