Přes veškerou péči občas rostliny napadnou škůdci. Mezi ty velmi časté patří svilušky nebo třásněnky. Svilušky vypadají jako drobní pavoučci, patří mezi roztoče. Mohou škodit téměř na všech rostlinách. Stát se to může jak na zahradě, tak i doma nebo ve skleníku. Škodí tím způsobem, že vysávají listy, najdeme je zejména na jejich spodní straně. Vytvoří se rezavě- šedý povlak, vypadá jako pavučinka.

Dalšími škůdci jsou třásněnky. Jde o velmi drobné mušky, okem téměř neviditelné, s třásnitými křídly (na koncích jsou jemné chloupky). Sají především na květech nebo mladých výhoncích. Ty jsou pak deformované. Jak je poznáme? Na listech jsou příznačné drobné stříbrné skvrnky. Ty jsou způsobené vzduchem, vtlačeným dovnitř při sání. Na povrchu rostliny se rovněž objevuje medovice (výměšky třásněnek červeno- hnědé barvy). Rostliny zpomalují růst a listy opadávají.

Jak s těmito škůdci bojovat? Hned při prvních příznacích napadení aplikovat postřik. Na svilušky i třásněnky je účinný Vertimec. Pokud chceme, aby tento přípravek dostatečně ulpěl na listech, použijeme spolu s ním i speciální smáčedlo. Vyzkoušet můžeme i jiné přípravky. Například postřik Spruzit, kontaktní akaricid Nissorum na svilušky, modré lepové desky proti třásněnkám, Neudosan, Neudorff Raptol a další. K biologickým přípravkům patříBiool ve formě roztoku nebo spreje.